Powstanie nowa ścieżka rowerowa w powiecie jarosławskim, będzie rozciągać się od Bulwarów nad Sanem aż po ZEK w Radymnie. W dniu 5 grudnia br. została podpisana umowa z Mateuszem Rymarzem – szefem firmy Center Projekt Rymarz, który opracuję dokumentację techniczną potrzebną do budowy wspomnianej ścieżki rowerowej. Więcej informacji od powiatu jarosławskiego o spotkaniu i projekcie poniżej.
Podpisanie umowy:
Spotkanie otworzył starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, podkreślając w pierwszych słowach, że jest to z pewnością – tak dla władz powiatu, jak i jego mieszkańców – historyczna chwila.
Wykorzystanie walorów przyrodniczych, które są nierozerwalnym elementem nabrzeża Sanu i połączenie ich z subtelnie „wtopioną” weń infrastrukturą, z której będą mogli wreszcie korzystać aktywni mieszkańcy naszego powiatu, jest spełnieniem marzeń wielu dorosłych, dzieci i całych rodzin.
Głos zabrał także wicestarosta Krzysztof Cebulak oraz obecni na spotkaniu radni, którzy zgodnie stwierdzili, że ta długo wyczekiwana inwestycja znacząco poprawi warunki turystyczno-rekreacyjne w tej części powiatu.
Ścieżka pieszo-rowerowa po wielu latach staje się faktem!
Świadkami podpisania umowy byli: członkowie Zarządu Powiatu Jarosławskiego Barbara Stawarz i Andrzej Wyczawski, radni Marcin Jaworski – przewodniczący Komisji Kultury i Sportu, Józef Długoń – przewodniczący Komisji Budżetowej, Marek Sobolewski, Tomasz Legeny przewodniczący Komisji Współpracy Międzynarodowej oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu Paweł Tworek.
Dane Techniczne:
Wyczekiwana dokumentacja zostanie podzielona na dwa etapy:
Etap I obejmować będzie niespełna pięciokilometrowy odcinek ścieżki biegnącej od bulwarów nad Sanem do podjarosławskiej miejscowości Zgoda. Kolejne etapy będą kontynuacją pierwszego. Ścieżka biec będzie od Zgody do samego ZEK-u w Radymnie (wiodąc cyklistów dookoła urokliwego zalewu). Łączna długość projektowanej ścieżki to blisko 20 kilometrów, a jej szerokość to 3 m.
Zakres projektu obejmować będzie również m.in.: budowę kładek dla pieszych, małą architekturę oraz budowę dojazdów do dróg gminnych umożliwiających komunikację z pobliskimi miejscowościami i miejscami rekreacyjnymi, a także instalacje promujące powiat jarosławski i zachęcające do odkrywania jego uroków.
Realizacja zadania potrwa 6 miesięcy, a jej koszt wynosi 819 420 zł brutto.