Szymon Biały, Hubert Bielecki, Gabriel Bajsarowicz, Vladyslav Buriachok to czterech uzdolnionych licealistów z Zespółu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Jako jedyni z Podkarpacia już znaleźli się w finale konkursu Samsung Solve for tomorrow. Są już także w półfinale “Explory” i będą walczyć o Finał w Gdyni, próbują sił w Olimpiadzie “Zwolnieni z teorii”. Ta czwórka młodych ludzi już w tak młodym wieku opracowała aplikację, która może zrewolucjonizować poruszanie się w przestrzeni miejskiej dla osób z niepełnosprawnościami. “Incloosy” bo tak nazywa się ich aplikacja, będzie testowana w Jarosławiu. Więcej o aplikacji poniżej.
Co nieco o “Incloosy”
“Incloosy” ma być specjalną nawigacją, uwzględniającą w kalkulacji trasy, potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Pokazywać będzie miejsca, w których są przeszkody dla takich osób, oraz wyróżniać niedostępne dla nich budynki. Poniżej lista rozwiązań, która świetnie oddaje czym jest samo “Incloosy”:
1. **Spersonalizowana Nawigacja**:
aplikacja pozwoli użytkownikom na planowanie tras uwzględniających przeszkody. To znacząco ułatwi poruszanie się po mieście, omijając różnorakie bariery, które mogą być trudne do pokonania przez użytkownika.
2. **Informacja o Dostępności Miejsc Publicznych**:
aplikacja będzie gromadzić informacje o dostępności miejsc użyteczności publicznej, takie jak sklepy, restauracje i placówki. Użytkownicy będą mogli sprawdzić, czy dane miejsce jest przyjazne dla nich i ocenić je. W przypadku, gdy wybrana placówka nie będzie dostępna, aplikacja zaproponuje najbliższą alternatywę.
3. **Zgłaszanie Przeszkód**:
użytkownicy będą mogli zgłaszać nowe przeszkody, które nie są jeszcze uwzględnione na mapie. To pomoże w aktualizowaniu danych i utrzymaniu bieżących informacji.
4. **Społeczność Wspierająca**:
tworzenie społeczności osób z niepełnosprawnościami, która będzie dzielić się doświadczeniem i wsparciem, jest kluczowym elementem projektu. To pozwoli na wzajemne wsparcie i budowanie więzi w społeczności.
Link
By samemu przyjrzeć się rozwojowi projektu i ewentualnie dołożyć cegiełkę do jego rozwoju zapraszamy w imieniu twórców na stronę projektu: