W dniach 10.11-11.1.2023r. w Restauracji-Pubie Browaru Dukla przy rynku oraz w samym Browarze odbędzie się IV edycja Festiwalu Wielu Kultur w Dukli. To jedna z najciekawszych imprez kulturalnych odbywających się jesienią na Podkarpaciu. Wydarzenia i towarzyszące festiwalowi imprezy stanowią mieszankę niezwykle starannie dobranych pozycji. W tym roku partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie. To wydarzenie wydarzenie wg organizatorów ma być prawdziwą ucztą dla zmysłów oraz ukazaniem różnorodności kulturowej i artystycznej jednoczącej nas wszystkich, a część programu odbędzie się w Browarze Dukla – usytuowanym w malowniczym krajobrazie Beskidu Niskiego u stóp Góry Cergowej. Program imprezy poniżej.
Program Wydarzenia:
Piątek 10.11.2023r. – Restauracja Pub Browar Dukla, Dukla Rynek 18:
–Wernisaż Wystawy “Mandale” Grażyny Falkiewicz
Festiwal rozpoczniemy podróżą w świat sztuki i ducha człowieczej wyobraźni podczas wernisażu wystawy “Mandale” autorstwa, niezwykle utalentowanej artystki, Grażyny Falkiewicz. Te niesamowite prace artystyczne przeniosą nas w głąb naszych samych.
–Koncert zespołu Falochron
Wieczór piątkowy obiecuje niezapomniane muzyczne przeżycia dzięki występowi zespołu Falochron, zwycięzcy legendarnego festiwalu YAPA w 2022 roku. Ich muzyka to przestrzenna poezja śpiewana, free jazz oraz indie folk.
Sobota 11.11.2023r. – Browar Dukla, Cergowa 301:
–Koncert zespołu The Rumpled i Wadada
Sobota przynosi jeszcze więcej muzycznych przeżyć. Zespół The Rumpled, specjalnie przybywający ze słonecznej Italii, zagra dla nas energetycznego Celtic-Folk-Rocka. Natomiast zespół Wadada zaprezentuje nam dźwięki inspirowane tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby, Brazylii i Azji z dodatkiem własnych, niezwykłych melodii.
Ponadto w programie:
Pokazy rzemiosła, wyrobów regionalnych, degustacja regionalnych produktów oraz rzemieślniczego piwa ważonego z pasją w Browarze Dukla.
Festiwal Wielu Kultur to okazja do zgłębienia różnorodności kulturowej, doświadczenia niezwykłych dźwięków i smaków oraz zanurzenia się w bogactwie sztuki i rzemiosła.
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju
Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO na lata 2018-2030