Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku w mroźny wieczór grudniowy 4 grudnia br, zaprezentował na scenie widowiskowej BDK koncert kolęd, młodzi wykonawcy doskonalący swój talent wokalny pod opieką artystyczną leskiego domu kultury w sposób żywiołowy i ekspresyjny śpiewali kolędy , ale również świeckie piosenki świąteczne wprowadzając zgromadzoną publiczność w nastrój świąteczny. Młodzi wykonawcy byli wspierani muzycznie i instrumentalnie przez pracownika BDK – Elżbietę Klus która wokalnie wspierała młodych kolędników jak i dyrygowała chórem.
Po występie młodzieży na scenie zaprezentował się aspirant sztabowy Dariusz Szeliga z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, na co dzień policjant, po pracy utalentowany muzyk i wokalista który wykorzystując swój talent muzyczny, występuje z programem edukacyjnym powiązanym ściśle z bezpieczeństwem na jezdni zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych. Aspirant Dariusz Szeliga śpiewając i wykazując się sporym talentem gitarzysty w sposób klarowny i przyjazny zachęca swym recitalem do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Po tym występie został przeprowadzony wśród publiczności quiz z nagrodami niejako sprawdzający czy młodzież z uwagą wysłuchała muzyka Dariusza Szeligi, i jego pożytecznych rad w kwestii bezpieczeństwa ulicznego, quiz wypadł nadspodziewanie dobrze i młodzież chętnie w nim uczestniczyła.
W dalszej części koncertu rozstrzygnięto konkurs plastyczny organizowany przez BDK Lesko – „ Mój prezent dla Świętego Mikołaja” i wyłoniono trzech laureatów z tą uwagą że wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodkim prezentem za uczestnictwo w konkursie.
– Było tak nastrojowo, że nie mam słów jak wyrazić uznanie „ naszym” kolędnikom – mówi Maria z Leska – wszyscy pięknie śpiewali także nie pozostaje powiedzieć nic innego jak serdecznie dziękuje za piękny koncert i artystyczne wprowadzenie w nastrój świąteczny.
Koncert zakończył koncert nowo powstającego zespołu muzycznego z Leska pod nazwą Projekt 20/2O wspartego pomocą muzyczną muzyków z Leskiej orkiestry dętej i aspiranta Dariusza Szeligi.
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju
Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO na lata 2018-2030