22 listopada w godzinach popołudniowych scena Bieszczadzkiego Domu Kultury została opanowana przez „ bieszczadzkich seniorów” po raz jedenasty seniorzy mieli możliwość zaprezentować publicznie swoje umiejętności – aktorskie, wokalne, literackie. Na wstępie licznie zgromadzoną publiczność powitała dyrektor BDK w Lesku – Agnieszka Nanaszko i wyraziła swój podziw dla uczestników senioriady , że pomimo wypełniania codziennych zajęć niekiedy „ etatowo” roli dziadka lub babci znajdują jeszcze czas na realizację swych artystycznych pasji. Obecny również burmistrz Leska Adam Snarski podkreślił , że podczas Senioriady jedynie podziwiamy i nagradzamy oklaskami ponieważ wszyscy występujący seniorzy poprzez sam fakt aktywności życiowej zasługują na słowa podziwu i uznania.
Seniorzy z talentem i bez widocznej tremy z zapałem prezentowali swe artystyczne pasje, jako pierwszy wystąpił Osiedlowy Dom Kultury „ Puchatek” z inscenizacją teatralną , po nim publiczności zaprezentował swoją twórczość literacką Kazimierz Zarzyka i wspomniał również o bardzo fascynującej pracy podczas budowy zapory wodnej w Solinie w której uczestniczył i która do dziś wzbudza podziw i spore zainteresowanie miejscowych i przyjezdnych. Łącznie wystąpiło 11 grup seniorów niekiedy był to taniec jak w przypadku Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ustrzyk Dolnych oraz zdarzały się występy solowe śpiewacze jak w przypadku Zdzisława Szymańskiego z Sanoka który swą interpretacją wokalną wręcz porwał publiczność zapraszając do wspólnego występu podczas drugiej piosenki dyrektor Bieszczadzkiego Domu Kultury. Ponadto wystąpili jeszcze Klub Seniora z Osiedlowego Domu Kultury „ Gagatek” z Sanoka który w swym teatralnym występie odniósł się do skomplikowanych relacji mentalnych na linii mężczyzna/ kobieta. Również pisarz z Leska Ryszard Owsiany i działacz społeczny zaprezentował swoją twórczość literacką. Oprócz wymienionych wystąpili jeszcze artyści z pobliskich Uherc i uogólniając niemal z terenu całych Bieszczad.
Artyści po każdym występie byli honorowani pamiątkowym dyplomem i rzeczowym upominkiem z rąk burmistrza Leska Adama Snarskiego.
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju
Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO na lata 2018-2030