Wybory samorządowe już za lekko ponad miesiąc. Chcemy zaprezentować kandydatów na burmistrza w mieście Sanok. Oto krótki opis każdego kandydata oraz komitetu z którego startują
Tomasz Matuszewski
Ukończył studia na trzech krakowskich uczelniach: Akademii Pedagogicznej, Akademii Wychowania Fizycznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Ma za sobą doświadczenie w pracy pedagogicznej, trenera sportowego, w zarządzaniu oświatą, pracy w samorządzie oraz w pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych i ministerialnych. Był koordynatorem wielu projektów, nadzorując ich wdrażanie i rozliczenie.
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku, funkcje pełni do połowy 2015 roku. Za jego kadencji ruszyła budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu, remont i przebudowa stadionu Wierchy, udało się też wyremontować hotel Dom Sportowca. Wszystko przy udziale zewnętrznych pieniędzy, które kierownik ośrodka pozyskał m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Burmistrz miasta Sanoka w latach 2018-2023.W aktualnych wyborach startuje ponownie jako bezpartyjny z komitetu “Łączy Nas Sanok”. Komitet startuje z hasłem: “Twój wybór, nasze działanie”
Komitet “Łączy nas Sanok” ustami kandydata prezentuje 15 głównych punktów programu wyborczego na nową kadencję. Pierwszy dotyczy demografii 34-tysięcznego miasta, by mieli lepszy dostęp do podległych miastu ośrodków zdrowia. Łatwiejsze i tańsze życie w Sanoku ma z kolei zapewnić inwestowanie w budownictwo wielorodzinne, a także projekt ciepłowniczy o wartości 1,5 miliarda złotych wykorzystujący technologię wodorową.
W programie jest także budowa nowego mostu na Sanie oraz poprawa stanu dróg, zmianę systemu gospodarki odpadami oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez rozbudowę miejskiego monitoringu.
Link do strony Kandydata: https://www.facebook.com/tomasz.matuszewski.965 oraz https://www.facebook.com/burmistrzsanoka
Ewa Sieradzka
W 2002r. ukończyła studnia wyższe o kierunku „Zarządzanie Firmą” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (wcześniej Akademia Ekonomiczna), następnie w 2004r. zdobyła tytuł magistra w zakresie „Administracji Gospodarczej” na Politechnice Rzeszowskiej. W 2008r., ukończyła studia podyplomowe „Organizacja Pomocy Społecznej” na Uniwersytecie Rzeszowskim, w 2012r. studia podyplomowe „Zarządzanie Funduszami Europejskimi” na Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego, w 2021r. odbyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu zarządzania i organizacji usług społecznych na Uczelni Korczaka w Warszawie.
Ewa Sieradzka startuje z niezależnego komitetu “Nasze Miasto Sanok”
Program wyborczy ujęty jest w kilku kategoriach:
- Inwestycje i rozwój Miasta
- Rozwój infrastruktury komunikacyjnej
- Praca – szansa dla Sanoczan, szczególnie młodych
- Edukacja, sport, rekreacja i turystyka
- Kultura i przestrzeń miejska
- Zdrowie
- Rodzina i pomoc społeczna
- Współpraca z Samorządem Województwa Podkarpackiego
Link do pogramu: https://ewasieradzka.pl/moj-program/
Decyzję tę poprzedziłam rzetelnym zapoznaniem się z szeregiem analiz i danych nt. obecnej sytuacji miasta oraz wnioskami wynikającymi z rozmów z Wami. Dziękuję za zaufanie i szczerość jaką mnie darzycie podczas rozmów na nurtujące i ważne dla Was sprawy. Prawdą jest, że trud codziennego życia odczuwalny jest przez nas wszystkich, w każdym aspekcie naszego funkcjonowania. Dzieje się tak kiedy kondycja finansowa miasta nie jest dobra, a że dotyczy to i naszego „podwórka” nie trzeba nikogo przekonywać. Tej tak poważnej i trudnej sytuacji w jakiej obecnie jest nasze Miasto można jednak zaradzić.
link do strony kandydata: https://ewasieradzka.pl/
Sławomir Miklicz
W latach 2010–2013 członek zarządu województwa podkarpackiego, od 2006 do 2014 radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, a w 2014 jego przewodniczący.
Urodził się w Brzozowie W młodości uprawiał czynnie sport. Był wychowankiem zespołu piłkarskiego Komunalni Sanok, następnie w latach 1988–1992 trenował hokej na lodzie (w kategoriach młodzieżowych Stali Sanok). W latach 1992–1999 ponownie uprawiał piłkę nożną reprezentując wówczas Stal Sanok. W 1993 uczestniczył w meczu 1/16 finału Pucharu Polski edycji 1993/1994 przeciwko Jagiellonii Białystok (0:3)[4]. Później występował jeszcze w klubach Orzeł Bażanówka i Osława Zagórz. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku z 1994. W 2001 ukończył studia prawnicze w rzeszowskiej filii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w 2003 studia podyplomowe z wiedzy o integracji Europejskiej w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Od 1997 do 2002 prowadził własną działalność gospodarczą, w 1998 był kierownikiem agencji reklamy Radia Bieszczady na stanowisku kierownika agencji reklamy, następnie pracował w przedsiębiorstwach prywatnych, w tym na stanowisku regionalnego menedżera sprzedaży w Nivea Polska (2004–2010). W lipcu 2004 został członkiem zarządu klubu hokejowego KH Sanok. Do 2005 był członkiem rady nadzorczej spółki akcyjnej PGE Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko-Kieleckiego. Od 2013 pracownik sanockiego oddziału PGNiG.
Sławomir Miklicz startuje z komitetu Demokraci Ziemi Sanockiej
– Od urodzenia mieszkam w Sanoku, tutaj pracuję, tutaj mam swoich znajomych i przyjaciół, tutaj założyłem rodzinę i w Sanoku jest wszystko to, co dla mnie w życiu jest najważniejsze. Wyrosłem z naszego miasta i w moim DNA jest właśnie Sanok. Nie ma takiego drugiego miejsca na ziemi, które mogłoby zachwiać moje poczucie lokalnego patriotyzmu.
– Ubiegam się o funkcję Burmistrza naszego miasta i stawiam do Waszej oceny moją wiedzę, doświadczenie i pomysł na przyszłość w Sanoku
Sławomir Miklicz.
Wygrana w wyborach ugrupowań, które mają na swych sztandarach wielkie wartości pod nazwą demokracja, pozwoli to zrobić. To wielka szansa, aby to samorządy same decydowały o tym, jak będą się rozwijać ich małe ojczyzny. Bo to nie rząd będzie decydował, jakie projekty będą realizowane w miastach i regionach. To stanie się domeną samorządów. Takich jak m.in. samorząd miasta Sanoka czy powiatu sanockiego. To one, po szerokich konsultacjach z mieszkańcami, będą decydowały, czy w mieście potrzebne są: żłobek, przedszkole, budynki komunalne, czy pilniejszym i niezbędnym dla jego rozwoju jest budowa mostu przez San, czy też drugi etap obwodnicy Sanoka. I nie powinno być tak, że są pieniądze na mosty, obwodnice i więzienia, a nie ma ich na przywrócenie Sanokowi oddziału ginekologiczno-położniczego, czy na wybudowanie szkoły specjalnej. O tym wszystkim powinny decydować właśnie samorządy, we współpracy ze sobą. I nie może być tak, jak w Sanoku, że od dawna tej współpracy nie ma, a efekt tego jest np. taki, że o tym, kto winien zarządzać jednym z mostów, rozstrzygać będzie sąd. Ale to społeczeństwo musi pokazać, że oczekuje przywrócenia w Polsce samorządności, a wybory samorządowe są właśnie ku temu najlepszą okazją.
Link do strony kandydata: https://www.facebook.com/mikliczs?locale=pl_PL
Grzegorz Kozak
Kandydat z ramienia komitetu partii “Prawo i Sprawiedliwość”. Radny miasta Sanoka w latach 2018-2023 pełniący także funkcje wiceprzewodniczącego rady.
Niestety z uwagi na brak szczegółowych informacji biograficznych i postulatów kampanii, nie możemy udzielić szczegółowych informacji o tym kandydacie.
Szanowni Państwo chciałem poinformować, że będę kandydował na stanowiska burmistrza miasta Sanoka. Jestem sanoczaninem od urodzenia. Tu się urodziłem, tutaj pracuje i tutaj działam społecznie. Od 20 lat pracuje w powiatowym centrum pomocy rodzinie w Sanoku. Moją motywacją w pracy są zawsze ludzie ich potrzeby i problemy a główną zasadą jest szacunek dla każdego człowieka. Sanok to wspaniali ludzie i piękne miasto. To potencjał, o który powinniśmy dbac i który musimy rozwijać. Szanowni Państwo – Sanok to dobro wspólne. Z tym przekonaniem przystępuje do wyborów
Grzegorz Kozak
Link do strony kandydata: https://www.facebook.com/grzegorz.kozak.2024?locale=pl_PL